Zateplete psovi boudu

30.10.2007

 

TISKOVÁ ZPRÁVA 24. 10. 2007

 

 

Zateplete psovi boudu

 

Jistě není potřeba s nastávajícími chladnými dny psí boudu ucpat mechem, jako to činili Karafiátovi broučci, naopak mech nelze doporučit vůbec. Ale určitě je vhodné popřemýšlet o tom, že zvířata chovaná venku musejí mít možnost úkrytu, který by měl být chráněný před vlivy povětrnosti, a to se týká i psí boudy.

 

Základním požadavkem při chovu hospodářských i zájmových zvířat je chránit jejich životní prostor před neúměrným chladem a vlhkem. Je to základní podmínka, jak bránit nachlazení chovaných zvířat, či různým virózám i například nežádoucímu růstu plísní.

 

Dobře před vlhkostí odizolovaná a větratelná by měla být nejen ubikace psa, ale i králíkárna, kurník, či holubník. Stačí pozorovat, že má-li zvíře volbu, vždy si přece vybere místo suché a teplé. Kočka je v tomto například mistrem. Zkušenému chovateli zajisté není třeba tato fakta připomínat, ale začínající chovatel by ně neměl zapomenout.

 

Jen zvířata v dobré kondici, která jsou chována ve vhodných podmínkách a nejsou vystavována zbytečnému stresu, lépe odolávají infekcím a svému pánovi poskytují potěšení i užitek.

Josef Duben, tisk. mluvčí SVS ČR

 

Další informace z oblasti Státní veterinární správy lze získat na internetových stránkách SVS ČR: www.svscr.cz.

JAK MŮŽETE POMOCI?
Pomozte nám pomáhat
Platba PaySec
50 Kč
100 Kč
300 Kč
500 Kč
1 000 Kč
Partneři


Sponzoři

 
   
 
zapujckaPartnerské organizace
 spolecnost pro zvirata
 
Mediální partneři


 


 

 

 

Internetoví partneři


 

TOPlist