Máme rádi zvířata!?

16.10.2007

Máme rádi zvířata!?


Ano, to není jen radostná věta zvolací těch, kteří mají doma své zvířecí kamarády. Je to i otázka. Protože mít rád zvířata, ty živé bytosti, které milujeme pro jejich nezištné přátelství k člověku, chováme pro užitek nebo jejich zvláštní krásu a půvab, který u člověka nenacházíme – to znamená naplnit i zodpovědnost, kterou tím na sebe bereme. Protože k lásce, milí dvounožci, patří zodpovědnost jako ke kytce slunce a dostatek vláhy, protože jinak to krásné a živé hyne a opouští nás.Nadace na ochranu zvířat, pro kterou jsou Pozitivní noviny mediálním partnerem, tuto myšlenku svou činností chrání, propaguje a především ji pomáhá uskutečňovat konkrétní pomocí ze všech svých sil.

 

Světová společnost na ochranu zvířat, s níž Nadace spolupracuje, vyhlásila za společný cíl všech zemí a národů OBECNOU DEKLARACI NA OCHRANU ZVÍŘAT.

 

Bude-li pod tento dokument shromážděno na deset milionů podpisů, bude zařazen mezi základní listiny Organizace spojených národů. Blíží se dovršení prvního milionů podpisů!

Tomuto tématu je také věnován pořad Českého rozhlasu 2 Praha

 

TOBOGÁN
který bude odvysílán v sobotu 20. října v přímém přenosu z Divadla U Hasičů.
Pořad, který začíná v 11 hod., moderuje Aleš Cibulka a jeho hosty jsou autorka Pozitivních novin a ředitelka Public Relations Nadace na ochranu zvířat paní Alena Heinová, čestný patron nadace prof. Radovan Lukavský, novinářka a provozovatelka Kočičího azylu paní Kateřina Kašparová a básník, hudebník a vysokoškolský pedagog Jan Vodňanský.

 
V pořadu zazní v podání pana Lukavského také úryvek z jeho příběhu o Bojarovi z knížky Kolja…anebo To neznáte mého psa!


Klip Jana Vodňanského, který zazní v pořadu, si už dnes můžete stáhnout z www.kralikpokusny.cz

Většinou si ani neuvědomujeme, že planetu Zemi obývá stále mnohem více zvířat než lidí – a ačkoli osud naprosté většiny z nich leží v lidských rukou, nedostalo se jim zatím žádné všeobecné ochrany, která by uznala jejich právo na život bez bolesti a utrpení.


Miliarda bezprizorných koček a psů se potuluje světem trápena hladem nemocemi, protože je nezodpovědní majitelé nechali napospas.


4 miliardy savců a 55 miliard kusů drůbeže chováme v intenzivním zemědělství a za cenu levného masa, mléka a vajec platí zvířata životem v otřesných podmínkách. Volně žijící zvířata doplácejí na výnosný obchod a pašování, protože ohrožené druhy vynášejí téměř tolik peněž jako zbraně nebo drogy…


Obecná deklarace ONS o ochraně zvířat sice nezaručí dobrý život všem zvířatům na této planetě, stejně jako Všeobecná deklarace lidských práv nezaručí svobodu všem lidem. Je to ale základní, nutný a vpravdě rozumný krok člověka pro ochranu zvířat, který má velkou naději být uzákoněn a respektován.

Podepsáním této petice, která je dosud největší celosvětovou iniciativou v ochraně zvířat člověkem, se můžete zúčastnit historického okamžiku a svým hlasem dát najevo, že osud zvířat nám, lidem, není lhostejný!

 

Petici můžete podepsat prostřednictvím webových stránek Nadace na ochranu zvířat: www.ochranazvirat.cz – nebo na telefonu 222 135 460 požádat o zaslání petiční listiny,
kterou můžete nejen Vy, ale i Vaši přátelé, známí či stejně smýšlející kolegové podepsat
a poslat zpět poštou – případně si můžete petiční listiny stáhnout z nadačního
– výše uvedeného – webu.

ZVÍŘATA SE SAMA CHRÁNIT NEMOHOU.
ČLOVĚK TO UDĚLAT MŮŽE!

 

 

Fotografie ze Světového dne zvířat v Lucerně pořídila Dana Frantálová. Mezi těmi, kteří petici podepsali a pomáhají Nadaci na ochranu zvířat byly významné osobnosti jako Aleš Cibulka, Michaela Dolinová, Květa Fialová, Josef Malý, Míša Mauerová, Jitka Molavcová, Jana Rychterová, Luděk a Adriána Sobotovi, Jiří Suchý a Jan Vodňanský.

JAK MŮŽETE POMOCI?
Pomozte nám pomáhat
Platba PaySec
50 Kč
100 Kč
300 Kč
500 Kč
1 000 Kč
Partneři


Sponzoři

 
   
 
zapujckaPartnerské organizace
 spolecnost pro zvirata
 
Mediální partneři


 


 

 

 

Internetoví partneři


 

TOPlist