KASTRAČNÍ PROGRAM NA VENKOVĚ

16.09.2007

KASTRAČNÍ PROGRAM NA VENKOVĚ

 

Díky speciálnímu Grantu od Nadace na ochranu zvířat jsme letos (v r. 2007) mohli hned v prvních dnech nového roku zahájit projekt Kastrace koček na venkově, konkrétně v regionu Dačicko (Jižní Čechy).

 

Úplně prvním "klientem" byl kocour Mikeš, kterého v létě kdosi i s jeho sestřičkou pohodil přímo na návsi ve Vnorovicích. Sestřičku jsme nechali kastrovat hned a na oplátku se nám vnutila "do rodiny", kocour se mezitím zabydlel v polích kolem vsi.

Po kastraci se rychle zotavil v našem domácím depozitu a dokonce se nám podařilo v Dačicích najít i nové páníčky, kteří si pro něj přijeli v sobotu 13. ledna. Mikeši, měj se v nové rodině co nejlépe!

 

Na naši výzvu – nabídku bezplatných kastrací koček reagovalo i několik zájemců z Vnorovic, kde sídlíme a v červnu jsme tam zahájili díky úspěšné kolaudaci i provoz našeho útulku s výběhem. Nový domov v něm našly divoké a neumístitelné kočky z Prahy, které po odchycení a kastraci neměly kam se vrátit a byly by všude jen na obtíž...

 

Provádět kastrace na venkově často připomíná náročný boj s větrnými mlýny, jak se říká. Zejména na vesnicích se totiž pořád tradují různé pověry a předsudky o nevhodnosti takového zákroku, a tak se stále lidem snažíme vysvětlovat, že:

 

  1. Kastrace nezpůsobuje tloustnutí koček!
  2. Vykastrované kočky NEZTRÁCEJÍ schopnost ani chuť lovit myši!!!
  3. Je naprosto zbytečné, aby kočka měla před kastrací koťata!
  4. TOPENÍ koťat je nepřijatelné, znamená značně trýznivou smrt, neboť kotě umírá velmi pomalu…

 

A POZOR! Už ½ roční, ještě nedorostlá, kočka může zabřeznout! Jelikož může mít za rok třeba i 3 vrhy, každý po cca 6 koťatech… tzn. ročně nových 18 potomků z jediné kočky!

 

Občané Dačicka již měli, díky Nadaci na ochranu zvířat, unikátní příležitost nechat kastrovat kočky ve svém okolí. Dosud neměli jinou možnost, než se s nepříjemným stavem smířit, anebo investovat vlastní peníze (což si v odlehlých oblastech může dovolit málokdo)…

 

Grant ale není bezedný, a tak další zájemci zatím čekají, jestli i jim budeme schopni pomoci...

 

O průběhu Kastračního programu se můžete aktuálně dočíst i na našem oficiálním webu www.kociciazyl.cz

 

Děkujeme, že nám pomáháte zachránit další kočičí životy!
S úctou Váš

Kočičí Azyl

mail@kociciazyl.cz

Mobil: 777 600 033


JAK MŮŽETE POMOCI?
Pomozte nám pomáhat
Platba PaySec
50 Kč
100 Kč
300 Kč
500 Kč
1 000 Kč
Partneři


Sponzoři

 
   
 
zapujckaPartnerské organizace
 spolecnost pro zvirata
 
Mediální partneři


 


 

 

 

Internetoví partneři


 

TOPlist