DEN SOLIDARITY S FELIXEM

12.08.2007

„Nechceme vaše slzy, ale vaši účinnou pomoc!“



Existenci Felixe, dvouletého makaka rhesus, objevila BBC v dokumentu Opice, krysy a já v loňském listopadu. Uvidět pravdu o pokusech na primátech a dalších zvířatech v laboratořích světa je ještě otřesnější, než v jediném průhledu dokumentu. Ale není jiná cesta, než tato pravda.

Pohled na malého opičáka s uřezanou lebkou a elektrodami v mozku vzbuzuje u člověka, kterému je tak podoben, soucit; děs i slzy. Ale právě emoce, kterých je schopen, může proměnit v účinnou pomoc jako člověk, který si říká Homo sapiens. Člověk rozumný.

V sobotu 4. srpna proběhl Den solidarity s Felixem v České republice, Slovenské republice, Francii, Itálii, Velké Británii, Německu, na Novém Zélandě, celkem ve více než třiceti městech a místech. K protestní akci vyzvala všechny ochranáře a přátele zvířat britská organizace SPEAK pod heslem

POMOZTE NÁM ZASTAVIT UTRPENÍ ZVÍŘAT V LABORATOŘÍCH OXFORDSKÉ UNIVERZITY!

Stejné skupině lidí se už podařilo zabránit stavbě laboratoře pro výzkum na primátech v Cambridge. Je tedy naděje, že spojí-li se více zemí v protestech proti brutalizaci a experimentování na Felixovi i ostatních primátech, mohou tyto pokusy přestat i v oxfordských laboratořích a podpořit také jednání o eliminaci a zastavení pokusů na primátech Evropským parlamentem a příslušnými orgány.

Felix, na němž je v pokusné laboratoři Oxfordské univerzity prováděna dlouhá série experimentů poškození mozkových funkcí, se tak stal symbolem pro cíl ochranářských organizací, ale např. i lékařů, kteří na základě vlastní praxe z těchto experimentů spatřují pokusy na primátech za nevyužitelné a pro medicinské účely často zbytečné a dokonce nebezpečné, zejména existuje-li dnes už mnoho alternativních metod, při nichž živý tvor nemusí podstupovat „ve jménu vědy“ dlouhé utrpení a nakonec i bolestivou smrt.




Cílem protestního Dne solidarity s Felixem i dalších budoucích akcí je

- dosáhnout okamžitého propuštění Felixe do sanktuaria (jako se stalo např. v totožném případě čtyř opičáků z izraelské Jerusalem Hebrew University)

- zrušení stavby nové pokusné laboratoře Oxfordské univerzity (v roce 2004 bylo dosaženo zrušení univerzitní laboratoře v Cambridge)

- upozornit na zbytečná utrpení všech zvířat v laboratořích a podpořit jednání o zastavení pokusů na primátech Evropským parlamentem a

- Všeobecnou deklaraci OSN k ochraně zvířat, která je dosud největším projektem v dějinách světového ochranářství a může se stát jednou ze základních listin OSN vedle ochrany lidských práv.

NE BEZOHLEDNÉ EXPERIMENTOVÁNÍ NA ŽIVÝCH ZVÍŘATECH, ALE SOUCIT S NIMI A HLEDÁNÍ CEST VĚDY, KTERÉ NEBUDE VYKOUPENO JEJICH UTRPENÍM – TO JE DOKLAD SCHOPNOSTÍ LIDSKÉHO DUCHA!

 

Další informace včetně plakátu na: www.otevrioci.cz/felix a www.otevrioci.cz

Podepsat petici na podporu Všeobecné deklarace OSN k ochraně zvířat můžete i elektronicky na: www.ochranazvirat.cz

 

JAK MŮŽETE POMOCI?
Pomozte nám pomáhat
Platba PaySec
50 Kč
100 Kč
300 Kč
500 Kč
1 000 Kč
Partneři






Sponzoři

 




   
 
zapujcka





Partnerské organizace
 











spolecnost pro zvirata
 
Mediální partneři


 


 

 

 


Internetoví partneři


 

TOPlist