Dokázali jsme to! I vy jste pomohli velrybám!

13.06.2007

Dokázali jsme to! I vy jste pomohli velrybám!

 

Čtvrtá největší japonská rybářská společnost – Kyokuyo – přislíbila ukončit prodej velrybího masa v Japonsku. Jejímu rozhodnutí přecházela kampaň organizací HSI (Humane Society International), EIA (Environmental Investigation Agency) a IFAW (International Fund for Animal Welfare).

 

V dubnu vyzvala koalice ochranářských organizací americkou společnost True World Foods, která s Kyokuyo spolupracovala na distribuci sushi ve Spojených státech, aby pomohla zastavit prodej velrybích produktů společnosti Kyokuyo. Ta informovala, že zastavila produkci velrybích výrobků a nyní rozprodává poslední zásoby velrybího masa.

 

Bez společností jako je Kyokuyo se japonský velrybí průmysl brzy zhroutí. Tato zpráva přišla právě včas, jelikož Japonsko se na nedávném setkání Mezinárodní velrybářské komise snažilo prosadit svůj plán na vyvraždění ještě většího množství velryb.

 

Bez mnoha odhodlaných lidí, kteří podpořili kampaň za záchranu velryb, by se tento úspěch nikdy nepodařil. Děkujeme všem, kteří poslali emaily společnostem True World Foods a Kyokuyo. Toto vítězství nám připomíná, že se nemáme nikdy vzdávat a že naše pochopení a vytrvalost budou odměněny. Prosíme, podělte se s ostatními o tyto skvělé zprávy a dejte jim vědět, že se to stalo i díky Vám.

 

 

Zdroj: Humane Society International

 

JAK MŮŽETE POMOCI?
Pomozte nám pomáhat
Platba PaySec
50 Kč
100 Kč
300 Kč
500 Kč
1 000 Kč
Partneři


Sponzoři

 
   
 
zapujckaPartnerské organizace
 spolecnost pro zvirata
 
Mediální partneři


 


 

 

 

Internetoví partneři


 

TOPlist