Ochranazvířat.cz: Mají psi důvod k depresi?

08.05.2007

Zdá se, že na tuto otázku pracovníci farmaceutických organizací dávno znají odpověď. Evidentně jsou přesvědčeni o tom, že ano. Tedy - soudě dle pokračujícího trendu vývoje antidepresiv pro čtyřnohé domácí mazlíčky.

Zdá se, že na tuto otázku pracovníci farmaceutických organizací dávno znají odpověď. Evidentně jsou přesvědčeni o tom, že ano. Tedy - soudě dle pokračujícího trendu vývoje antidepresiv pro čtyřnohé domácí mazlíčky.

Nejnovější psí antidepresivum má pomoci odstranit některé poruchy v jejich chování, jako například štěkání nebo kousání nábytku. Otázkou však zůstává, zda místo odstranění příčin psychických poruch lék pouze nezakryje jejich příznaky.

Zdravě živený pes, který má dostatek životního prostoru a je o něj postaráno, nemá důvod propadat depresi, natož vykazovat závažné poruchy chování. Zbývá tedy ptát se, proč psi depresím propadají? Důvodem by mohlo být i to, že jejich páníčkové tak ostentativně ignorují fakt, že antidepresiva, která podávají svým psům, před nimi odzkoušely a v mnoha případech také životem zaplatily desítky pokusných psů. Koneckonců, z tak bezohledného a nezodpovědného chování starostlivých páníčků dostane snadno depresi i člověk.

Což potom psi, nejnovější oběti farmaceutického průmyslu …!


Adresa: http://www.ochranazvirat.cz/463/czech/clanek/maji-psi-duvod-k-depresi-/