V Číně byla podepsána Dohoda o humánní porážce zvířat

08.03.2007

 

Datum vydání:  12. února 2007

 

Tisková zpráva

 

10. února byla v Číně mezi WSPA a Institutem pro výzkum bezpečnosti zvířecích produktů Beijing Chaoyang Anhua podepsána Dohoda o humánní porážce zvířat.

Dohodu v Bejingu slavnostně podepsal generální ředitel WSPA Peter Davies, prezident Ústřední čínské obchodní komory He Jihai a ředitel Institutu pro výzkum bezpečnosti zvířecích produktů Beijing Chaoyang Anhua Jia Zili.

Peter Davies, generální ředitel WSPA, řekl: „Jedná se o důležitý krok kupředu pro welfare hospodářských zvířat v Číně. Jsem hrdi na naše partnerství s Institutem v Bejingu a musíme jim vyslovit pochvalu za jejich přístup k otázce welfare hospodářských zvířat jako k důležitému problému, který je třeba do budoucna řešit.“

WSPA a Institut v Bejingu budou spolupracovat na výcviku pracovníků a podpoře humánního převozu, manipulace, omračování a usmrcování hospodářských zvířat. Budou také spolupracovat s příslušnými čínskými vládními organizacemi na ustavení potřebné legislativy a praktických zásad týkajících se humánní porážky.

Jia Zili, ředitel Bejingského Institutu, řekl: „Jsme velmi rádi, že na uvádění tréninkového programu pro humánní porážku do praxe spolupracujeme s WSPA, největší světovou organizací zabývající se welfare zvířat. Jistě díky tomu uděláme velký pokrok v oblasti humánní porážky v Číně.“

Čína je největším producentem masa na světě, největším chovatelem drůbeže, druhým největším chovatelem dobytka a vlastní téměř polovinu celosvětové populace prasat. WSPA a Institut v Bejingu od roku 2005 spolupracuji na zlepšování welfare zvířat. Tato dohoda znamená velký krok kupředu v rozvoji a zlepšování programu humánní porážky v Číně a tím také ve zlepšování kvality masa.

 

-konec-

 

Chcete-li získat další informace či rozhovory, kontaktujte Krishani Ranaweera na tel. čísle 0207 587 5002, mimo pracovní hodiny směřujte dotazy na tel. číslo 07791 239120.

 

 

 

Poznámky redaktora:

 

*Podpis smlouvy proběhl 10. února 2007 v 16:00 v hotelu Celebrity International Grand Hotel v Bejingu v Číně.

 

Humánní porážka je proces, při kterém je na jatkách hospodářské zvíře usmrceno způsobem, který způsobuje minimum stresu a utrpení. Takový postup nevyhnutelně vyžaduje humánní a profesionální zacházení a techniky, které způsobí okamžitou ztrátu vědomí zvířete, které trvá až do jeho smrti.

 

WSPA je největší světové sdružení organizací pečujících o welfare zvířat s více než 700 členskými organizacemi ve více než 145 zemích. WSPA má poradní status ve Spojených národech i Evropském koncilu a nedávno otevřela a zaregistrovala regionální kancelář v Bangkoku v Asii.

 

Bejingský Institut jako instituce spolupracuje s čínským Ministrem obchodu (které je odpovědné za jatka v Číně) na výzkumu ohledně bezpečnosti zvířecích produktů, technickém výcviku a propagace projektu.

 

 

JAK MŮŽETE POMOCI?
Pomozte nám pomáhat
Platba PaySec
50 Kč
100 Kč
300 Kč
500 Kč
1 000 Kč
Partneři


Sponzoři

 
   
 
zapujckaPartnerské organizace
 spolecnost pro zvirata
 
Mediální partneři


 


 

 

 

Internetoví partneři


 

TOPlist