Rolinka a její koně volají S.O.S. – koňský domov důchodců vyhořel!!

19.02.2007

Rolinka a její koně volají S.O.S. – koňský domov důchodců vyhořel!!

Autor: Helena Görnerová, převzaté z http://www.equichannel.cz/clanek/ukaz6497Smutné, šílené a ukrutné zprávy tohoto týdne ještě nekončí, bohužel jsme právě obdrželi další. V noci na dnešek, přesněji kolem třetí hodiny ranní, vyhořel koňský domov důchodců o.s. Rolinka. Podle slov majitelky, paní Zuzany Polákové, se kterou jsme právě hovořili, bohužel uhořelo i 6 koní z celkových 44, kteří byli na noc ustájení v boxech. Mezi koňmi odsouzenými k tak kruté smrti, byl k naší velké lítosti i známý plemeník EK, 333 Almhirt týnský - Červánek :-(

Požár byl nahlášen ve 3 hodiny 18 minut ráno. V domově, který funguje již 8 let, se v době požáru nacházelo celkem 44 koní, podle slov majitelky byli již dva po požáru umístěni na náhradní místo.

Bohužel po silném požáru zbyly z útulku jen ohořelé zdi, na místě jsou vyšetřovatelé a dle slov majitelky v tuto chvíli probíhají ještě dohašovací práce.

Štěstím v tak velkém neštěstí bylo, že koním zůstalo všechno seno, nicméně vybavení domova lehlo popelem. Na příčinu požáru ještě nelze usuzovat, redakce je v kontaktu s vyšetřovateli a v případě uvolnění dalších informací vás budeme informovat.

Po požárech ve Vestci a na El Pasu příznivci koní stále trnou, kdy se další podobná věc stane. Jak každý z podobně postižených již ví, po prvotní záchraně koní (kteří zde v Rolince jsou zvyklí na venkovní pobyt a proto i díky mírné zimě mohou v současné době prozatím zůstat na domovských pastvinách) je třeba zajistit další normální provoz, který zajistí koním tolik potřebnou péči.

Proto i jménem redakce prosíme všechny, kdo jen trochu mohou, aby pomohli. Kromě krmení vyžaduje provoz tak rozsáhlého domova i materiální zabezpečení, potřeby k místování, kýble, ohlávky, vodítka, deky.. zkrátka všechny ty !obyčejné věci! denní potřeby, jejichž důležitost už v každodenním životě nevnímáme.


Pokud můžete, pomozte i finanční částkou.
Uvádíme potřebné kontaktní údaje.

O.S. Rolinka-  koňský domov důchodců
Poláková Zuzana
K Olympii 99
463 12 Liberec 25

Tel: 608 446 538
Tel2: 736 425 097 Zuzana Provazníková

Objekt domova se nachází v Křižanech těsně pod kostelem.

Email: polakovazuzana@seznam.cz
WWW: www.konskydomovduchodcu.wz.cz

Číslo účtu u České spořitelny: 000000-1503397163/0800

JAK MŮŽETE POMOCI?
Pomozte nám pomáhat
Platba PaySec
50 Kč
100 Kč
300 Kč
500 Kč
1 000 Kč
Partneři


Sponzoři

 
   
 
zapujcka

Partnerské organizace
 spolecnost pro zvirata
 
Mediální partneři


 


 

 

 


Internetoví partneři


 

TOPlist