Děkovný dopis prezidentky Marcely Lund všem pomáhajícím Nadaci na ochranu zvířat.

12.12.2006

Naši vážení a milí přátelé!

Blížící se Vánoce jsou vždy časem, kdy hledáme ta pravá slova poděkování těm, bez nichž by se úsilí Nadace na ochranu zvířat mohlo stát osamělou lodí za vzdáleným cílem. Na světě je mnohem více zvířat než lidí. Je to ale člověk, který si osobuje právo zvířatům vládnout. A vládnout znamená především pochopit a zodpovědně jednat. Tak chápeme ochranu zvířat my v nadaci. Vy, naše nejpotřebnější pomocné ruce, nám ji pomáháte uskutečňovat.

Pomáhají nám slavné a známé osobnosti, jejichž jména poutají pozornost veřejnosti a díky tomu zviditelňují i úsilí a cíle nadace. Náš program v pražském paláci Lucerna ke Světovému dni zvířat, na podporu Obecné deklarace OSN k ochraně zvířat, byl toho přímo ukázkovým příkladem. Pomáhají nám však také – a především – lidé, jejichž jména nejsou veřejně známá. Je to náš nejsilnější „bojový šik“ – toto stále sílící společenství dárců. I ta nejdrobnější finanční částka ve prospěch konkrétní práce pro ochranu zvířat je pro nás nesmírně cenná. Je přece jasným dokladem vašeho pochopení našeho hesla – Žijeme tady společně, které znamená i povinnost pomáhat těm, kteří sami o pomoc zavolat nemohou.

Hluboce se skláním před našimi pomocníky z řad seniorů, kteří pamatují na zvířata i částí svých dědičných odkazů. Je obdivuhodná a úctyhodná i pomoc těch, kteří sami mnoho nemají a přesto nezapomínají na ty ještě potřebnější a bezbrannější. V naší současné společnosti, která věru neoplývá altruismem a úctou k základním morálním hodnotám člověka, je takový postoj k životu a jeho pokračování nejsilnější motivací k tomu, abychom pokračovali v naší práci přes všechny překážky, které se jí staví do cesty. Lhostejnost, sebestřednost, absenci empatie, sobectví.

Děkuji z celého srdce a se vší upřímností Vám všem, naši úctyhodní, vážení přátelé!

Přeji Vám laskavý a radostný vánoční čas a do přicházejícího roku 2007 dobré zdraví, dobré přátele a všechny jeho dobré dny. Ať je pro každého z Vás ta sedmička na konci nového roku opravdu šťastná!

Vaše

Marcela Lund

prezidentka Nadace na ochranu zvířat

 

 

 Ze Světového dne zvířat v Paláci Lucerna - zprava: Jiří Suchý, prezidentka nadace Marcela Lund, Jitka Molavcová - a mezi "zvířátky" šansoniérka Jana Rychterová

 

 

 

JAK MŮŽETE POMOCI?
Pomozte nám pomáhat
Platba PaySec
50 Kč
100 Kč
300 Kč
500 Kč
1 000 Kč
Partneři


Sponzoři

 
   
 
zapujckaPartnerské organizace
 spolecnost pro zvirata
 
Mediální partneři


 


 

 

 

Internetoví partneři


 

TOPlist