ŽIJEME TADY SPOLEČNĚ!

24.07.2006

ŽIJEME TADY SPOLEČNĚ!

Fotografická a literární soutěž pro mladé ochránce a kamarády zvířat ve věku 10 – 15 let.

Nadace a Institut na ochranu zvířat vyhlašují spolu se svými mediálními partnery – Redakcí vysílání pro děti a mládež Českého rozhlasu 2 Praha a internetovými Pozitivními novinami - na prázdninový měsíc srpen pro všechny děvčata a kluky ve věku 10 – 15 let fotografickou a literární soutěž s tématem hesla nadace: ŽIJEME TADY SPOLEČNĚ! – lidé i zvířata na jedné planetě Zemi.

Děvčata a kluci, kteří máte rádi zvířata a leccos o nich už víte nebo se dozvědět chcete !

Máte možnost podívat se kolem sebe očima fotografa nebo literáta a uvidět, jak žijí zvířata spolu s lidmi, jak se k sobě chovají, rozumějí si nebo ne, co dělají lidé pro zvířata a zvířata pro lidi. A co je možná ještě člověk dlužen zvířatům – živým bytostem, které k sobě připoutal pro jejich užitek, krásu nebo prostě jen pro radost ze společného soužití.

Staňte se cílevědomými lovci snímků či zážitků v životě zvířat, či situací, které zvíře prožívá v kontaktu s člověkem. Je na vás, zda se vydáte na své lovy beze zbraní s fotoaparátem, nebo nám svůj zážitek napíšete literární formou. Může to být povídka, fejeton, reportáž, úvaha a třeba i verše – je jen na Vás, co zvolíte.

Fotografie, které nám zašlete, neomezujeme ani množstvím ani formátem.

Stejně tak vaše literární práce nejsou omezeny délkou textů nebo jejich formou.

Prázdniny jsou časem volnosti a tak ani naší soutěži nechceme navléknout úzký kabátek.

Rozhodně však přidáme dobrou radu: není vůbec rozhodující, kolik fotografií do soutěže zašlete nebo jak dlouhý bude text vašeho literárního příspěvku.

Není důležité „vyrobit balvan“, ale co nejvýstižněji a upřímně vyslovit myšlenku, která Vás zaujme – fotografií nebo textem.

Ani v nejmenším se nebudeme zlobit, když vám dospělí poradí s kvalitou fotografie nebo formou textu. Ale pozor! Poradí, poučí - nikoli udělají za Vás !

Vaše fotografie i texty budou posuzovat odborníci a rozhodně budou nejvýše cenit vaši pozorovací schopnost a upřímné zaujetí pro téma.

Svoje příspěvky do soutěže posílejte do 3. září 2006 na adresu:

Český rozhlas - DOMINO, Vinohradská 12, 120 99 Praha 2.

Rozhodující bude razítko pošty na obálce – a pak už jen to, co v té obálce od vás, děvčata a kluci, najdeme!

Na obálku můžete připsat heslo soutěže: ŽIJEME TADY SPOLEČNĚ!

Výsledky soutěže budou vyhlášeny na Světový den zvířat - 4.října 2006.

Místo i hodinu konání se včas dozvíte v rozhlasovém DOMINU a také na webových stránkách: www.rozhlas.cz/praha, www.ochranazvirat.cz a www.pozitivni-noviny.cz

Na výherce fotografické i literární soutěže čekají ceny, které určitě potěší jak fotografující, tak píšící. A vůbec není vyloučeno, že se jako fotografové nebo literáti stanete spoluautory knížky, kterou Nadace na ochranu zvířat připravuje pod názvem Víš, kdo jsem?

A že tuhle otázku klademe jménem zvířat člověku, který s nimi žije na naší modré planetě – to jste určitě už všichni uhodli!

Přejeme vám krásné prázdniny, plné zážitků s lidmi i zvířaty !

JAK MŮŽETE POMOCI?
Pomozte nám pomáhat
Platba PaySec
50 Kč
100 Kč
300 Kč
500 Kč
1 000 Kč
Partneři


Sponzoři

 
   
 
zapujcka

Partnerské organizace
 spolecnost pro zvirata
 
Mediální partneři


 


 

 

 


Internetoví partneři


 

TOPlist