Nadace na ochranu zvířat slaví 10 let

10.12.2004

Již od roku 1994 hájí Nadace na ochranu zvířat práva a zájmy zvířat. Naše snaha vychází z přesvědčení, že zvířata jsou cítící a citlivé bytosti, které si zaslouží pozornost, péči a ochranu ze strany člověka. Klademe si za cíl budovat úctu ke zvířatům a respekt vůči nim. Věnujeme se především osvětové a vzdělávací činnosti a také přímé pomoci zvířatům ve formě podpory útulků a záchranných stanic.

Nadace na ochranu zvířat oslavila své desetileté výročí benefičním koncertem „Podejte pac“, který se uskutečnil 29. listopadu 2004 v Městské knihovně v Praze. Hvězdami našeho koncertu byly paní Marcela Lund, zakladatelka a prezidentka Nadace, a paní Marta Kubišová, zpěvačka a čestná členka správní rady Nadace. Obě dámy se významně zasloužily o rozvoj ochrany zvířat v ČR a patří jim upřímné uznání.

Na koncertě vystoupilo mnoho významných osobností. Všichni účinkující, mezi nimiž byli i naši patroni, vystoupili bez nároku na honorář, darovali nám všem kus svého kumštu a tolik vzácného času, za což jim jménem zvířat vřele děkujeme. Byli to: Marta Kubišová, Soňa Červená, Václav Neckář, Jiří Korn + 4tet, Jitka Molavcová, Denisa Marková, Petr Vacek a Martin Dejdar, Zuzana Stirská a děti, Ivan Hlas, Josef Fousek, Alexander a Natalia Shonertovi, Josef Pellar a skupiny Archeus, Šlapeto a EXIT a moderátoři Jana Rychterová a Filip Sychra. Záznam koncertu bude vysílaný Českou televizí, a to 25. prosince ve 14,00 na ČT2 nebo v repríze 27. prosince 2004 v 10,20 hod, rovněž na ČT2.

V průběhu koncertu byla také představena naše veřejná sbírka „Žijeme tady společně“ (č.ú. 576843713/0300). Účelem této sbírky je získání peněžitých prostředků pro pomoc útulkům a stanicím pro volně žijící handicapované živočichy, které se ocitnou v krizové situaci, a na rozvíjení osvětové a vzdělávací činnosti v oblasti ochrany zvířat. Nově je možné na tuto veřejnou sbírku přispět také zasláním dárcovské SMS s textem DMS OCHRANAZVIRAT na číslo 87777.

Na benefičním koncertě proběhl také křest knihy „Kolja...to neznáte mého psa“. Autoři této knihy Václav Židek, Blanka Kubešová a kolektiv se vzdali honoráře ve prospěch naší Nadace, která věnuje získané prostředky psím útulkům. Věříme, že si knížka najde mnoho spokojených čtenářů.

 

JAK MŮŽETE POMOCI?
Pomozte nám pomáhat
Platba PaySec
50 Kč
100 Kč
300 Kč
500 Kč
1 000 Kč
Partneři


Sponzoři

 
   
 
zapujcka

Partnerské organizace
 spolecnost pro zvirata
 
Mediální partneři


 


 

 

 


Internetoví partneři


 

TOPlist