Petice organizované Nadací na ochranu zvířat - současný stav a možnost připojení

31.10.2002

Petice za ukončení pokusů na šimpanzích v BPRC (Středisko pro biologický a lékařský výzkum primátů) v Haagu, určená ministru pro výchovu, kulturu a vědu Nizozemského království. Toto zařízení je posledním místem v EU, kde jsou využíváni lidoopi k laboratorním pokusům. Bližší informace najdete na našich stránkách, v článku z 8.5. 2002 <I>Zastavte pokusy na šimpanzích</I>. Ke dni 31.10. 2002 se shromáždilo 7852 podpisů, k petici je možné se připojit ještě minimálně do konce listopadu.
 Nové informace o situaci
Podle posledního předběžného rozhodnutí nizozemského parlamentu budou zdraví z tomto zařízení přesunuti do nedávno vybudovaného opičího útulku v Alicante ve Španělsku na dožití. Nizozemská vláda se bude v blízké budoucnosti zabývat definitivním zákazem pokusů na velkých primátech v Nizozemsku.

Petice proti krutému zacházení s medvědy v japonských zábavních parcích ( bližší informace najdete na našich stránkách v článku z 5.5. 2002), připojit se můžete také minimálně do konce listopadu. Do 31. října je shromážděno 9823 podpisů. Výzva WSPA pro japonskou vládu žádá okamžité zavření nejhorších medvědích parků a zlepšení podmínek pro medvědy ve zbylých parcích, k této výzvě se připojil i Jackie Chan, japonská filmová hvězda karate ve videoklipu natočeném WSPA.

Děkujeme za podporu

 

JAK MŮŽETE POMOCI?
Pomozte nám pomáhat
Platba PaySec
50 Kč
100 Kč
300 Kč
500 Kč
1 000 Kč
Partneři


Sponzoři

 
   
 
zapujckaPartnerské organizace
 spolecnost pro zvirata
 
Mediální partneři


 


 

 

 

Internetoví partneři


 

TOPlist