Hledáme dobrovolníky na pomoc deprivovaným psům

06.03.2006

Možná jste viděli reportáž TV Nova (http://www.nova.cz/tvarchiv/video/?video=37475), kde se probírala kauza brutálního týrání zvířat v obci Krupá na Rakovnicku. Jedná se o deprivované psy, kteří se volně množí a nejsou absolutně socializovaní. Rudolf Desenský, který se zabývá převýchovou problémových psů, nabídl pomoc s jejich resocializací a převýchovou, tak aby mohli být poté umístěni do útulků a nabídnuti k osvojení. Naléhavě však prosí o pomoc dobrovolníků, kteří mu s touto prací pomohou.

 

Deprivovaní psi jsou neumístitelní. Útulky by si takové psy musely vzít na doživotí, což je těžko přijatelné jak pro útulky, tak samozřejmě pro psy samotné. Aby si mohl pan Desenský vzít tyto psy do péče, nutně potřebuje pomoc dobrovolníků, kteří mu pomohou postavit kotce a kteří budou pod jeho vedením o psy pečovat a pracovat s nimi, tak aby je naučili žít normálně. Poté budou psi umístění patrně do útulku na Teplicku.

 

Prosíme, kdo můžete pomoci, či znáte někoho takového, ozvěte se co nejrychleji. Hodně to spěchá!

 

Více informací najdete  na http://dogs.erbak.com/portal.php?article=0

 

Kontakt na Rudolfa Desenského:

www.psycholog-psu.com
artemis@psycholog-psu.com
tel.:+420-608623144

 

 

Nadace na ochranu zvířat se případem již od pátku zabývá, jednáme se starostou obce Krupá, panem Klátilem. Dle jeho sdělení bylo zjištěno týrání těchto zvířat nedostatečnou péčí, vody a krmiva již v dubnu 2005. Veterinární správa však nedokázala za celou tuto dobu doručit své písemné stanovisko majiteli zvířat a přimět ho k nápravě a zodpovědnosti za takové zacházení. Informace o dalším  vývoji v celé věci přineseme na těchto stránkách.

 

JAK MŮŽETE POMOCI?
Pomozte nám pomáhat
Platba PaySec
50 Kč
100 Kč
300 Kč
500 Kč
1 000 Kč
Partneři


Sponzoři

 
   
 
zapujckaPartnerské organizace
 spolecnost pro zvirata
 
Mediální partneři


 


 

 

 

Internetoví partneři


 

TOPlist