Barbarské vybíjení tuleních mláďat - připojte se k internetové petici!

17.04.2006

V Kanadě i tento rok probíhá vybíjení tuleních mláďat! Připojte se k protestu!

Kanadská vláda v roce 2004 oznámila, že hodlá povolit zabití téměř jednoho milionu tuleňů během následujících tří let. Tento lov na tuleně je zbytečný a nepředstavitelně krutý. Mláďata jsou zabíjena již od stáří dvou týdnů. Kanadská vláda povoluje lovcům, aby tulení mláďata byla zabíjena kyjem nebo dlouhou tyčí zakončenou železným hákem. Velké množství tuleňů není zabito jednou ranou a stává se, že tuleni jsou stáhnuti z kůže ještě při vědomí. Jedna střelná rána také ještě neznamená, že tuleň je hned zabit.

 

Další informace o vybíjení tuleních mláďat naleznete na ../html/detail_clanek.php?id=461 (zpráva z 18.3.2005). Podrobné informace včetně záběrů z lovu  najdete na http://www.stopthesealhunt.com nebo na http://www.protectseals.org (anglicky). 

 

Nadace na ochranu zvířat  už v roce 1998 shromáždila skoro 40 000 petičních podpisů proti lovu tuleních mláďat. Kanadský velvyslanec nám tehdy odpověděl, že lov je regulován a že je na nejvyšší možnou míru prováděn humánně. Aktuální dění i informace o způsobech lovu však svědčí o opaku. Je tedy třeba vytrvat v tlaku na odpovědné kanadské činitele a ukázat, že pro světovou veřejnost je toto barbarské zabíjení bezbranných tvorů naprosto nepřijatelné.

 

Připojte se k dvěma peticím on-line:

 

Petice na http://www.thepetitionsite.com/takeaction/236982184?ts je adresovaná kanadskému premiérovi a ministrovi pro rybářství (na úvodní stránce vyplníte své jméno a příjmení, pokud nechcete, aby Vaše jméno bylo zveřejněno na seznamu signatářů, můžete zaškrtnout políčko "Anonymous". Na další stránce vyplníte svou emailovou adresu, město, stát („non USA“), PSČ („ZIP code“), ve formátu CZ-PSČ, zemi. V dalším kroku můžete zvolit, jestli chcete dostávat emailem novinky a potvrdíte svůj podpis kliknutím na „Add my signature!“.)

 

Petice organizace IFAW (International Fund for Animal Welfare) je adresovaná kanadskému parlamentu a najdete ji na http://www.stopthesealhunt.com/site/apps/ka/ct/contactcustom.asp?c=hmKYJeNVJtF&b=412891  (vyplníte své jméno, příjmení, emailovou adresu, zemi. Svůj podpis potvrdíte kliknutím na “Send the message”.¨)

JAK MŮŽETE POMOCI?
Pomozte nám pomáhat
Platba PaySec
50 Kč
100 Kč
300 Kč
500 Kč
1 000 Kč
Partneři


Sponzoři

 
   
 
zapujcka

Partnerské organizace
 spolecnost pro zvirata
 
Mediální partneři


 


 

 

 


Internetoví partneři


 

TOPlist