Petice za ukončení pokusů na šimpanzích a proti krutému zacházení s mendvědy končí

10.01.2003

Blíže se o této petici můžete dočíst v informaci z 31.10. 2002, stejně tak i odkaz na stažení formuláře. Chcete-li se k této ještě petici připojit, máte do poloviny února možnost. K 10.1. 2003 bylo shromážděno 9187 podpisů.
I druhá petice organizovaná Nadací - proti krutému zacházení s medvědy v japonských zábavních parcích - bude k poslednímu únorovemu dni ukončena. Také o ní se dočtete ve výše zmíněné informaci. Pod tuto petici bylo k 10.1. 2003 shromážděno 11051 podpisů.

Petice za ukončení pokusů na šimpanzích byla již z různých států holandské vládě doručena, shromáždilo se více než 55 000 podpisů. Petice byla organizována Koalicí pro zrušení experimentů na šimpanzích v Evropě, hledala tím způsobem jak zabránit cílenému infikování šimpanzů infekční žloutenkou typu C. Holandská vláda poté prohlásila, že výzkumné zařízení, kde dosud bylo umístěno asi sto šimpanzů, by mělo být uzavřeno. Ministryně vědy Van de Hoeven potvrdila, že minimálně 59 šimpanzů bude přesunuto do speciálně vybudovaných domovů ve Španělsku a v Holandsku, které budou řízeny holanskou organizací pro záchranu lidoopů "Stichting AAP". Očekává se, že první šimpanzi budou do těchto nových domovů přestěhováni koncem roku. Ostatní šimpanzi budou přesunuti do ZOO.

JAK MŮŽETE POMOCI?
Pomozte nám pomáhat
Platba PaySec
50 Kč
100 Kč
300 Kč
500 Kč
1 000 Kč
Partneři


Sponzoři

 
   
 
zapujcka

Partnerské organizace
 spolecnost pro zvirata
 
Mediální partneři


 


 

 

 


Internetoví partneři


 

TOPlist