Spreje proti blechám mohou být nebezpečné

14.01.2006

Od naší čtenářky jsme dostali upozornění na případ, o kterém před pár dny psal také deník Blesk (2.1.). Po použití běžně prodávaného spreje proti blechám dostala kočka křeče a téměř zemřela. Veterináři před používáním sprejů na odblešení varují:

 

Sprej proti blechám, který je běžně k dostání, totiž pětiměsíční zvíře málem zabil! A to i přesto, že byl určen i pro koťata a byl aplikován podle návodu. Jak je to možné? To neví ani výrobce!

 

"Kočku jsme nastříkali podle návodu. Asi po dvou hodinách ale Kačenka dostala křeče, syčela a byla jak šílená," popsala majitelka kočky Lucie Kloubková. S přítelem okamžitě začali shánět veterináře. "Volali jsme asi pěti doktorům a všude nám řekli, že to nemůže přežít a že ten sprej je jedovatý," řekla Kloubková. Veterináři nakonec polomrtvé zvíře zachránili! Že to stálo 900 korun, bylo majitelce v tu chvíli úplně jedno. "Jak je ale možné, že se prodává přípravek, který je takhle nebezpečný? Žádné varování tam nebylo, prý je to vhodné už i pro dvouměsíční koťata," rozčílila se Kloubková.

 

A co na to výrobce spreje? "Vůbec to nechápu. I kdyby na tu kočku vystříkali celý sprej, neměli by ji otrávit," řekla Eva Čížková z výrobní společnosti. Firma podle ní udělá anketu s veterináři, zda zaznamenali podobné případy. Veterináři se ale shodují v jednom - na jakékoli spreje proti blechám raději zapomeňte! "Je tam problém s aplikací. Pokud se to třeba dostane zvířeti do blízkosti sliznic, může se přiotrávit. Já spreje vůbec nedoporučuji, existují bezpečnější přípravky," sdělil veterinář Aleš Müller. To potvrdila i veterinářka Klára Eichlerová, která malou Kačenku zachránila. "Kočky se sprejem lehce předávkují," varuje.

JAK MŮŽETE POMOCI?
Pomozte nám pomáhat
Platba PaySec
50 Kč
100 Kč
300 Kč
500 Kč
1 000 Kč
Partneři


Sponzoři

 
   
 
zapujckaPartnerské organizace
 spolecnost pro zvirata
 
Mediální partneři


 


 

 

 

Internetoví partneři


 

TOPlist