Světová konference na téma: „Člověk a zvíře: globální perspektiva pro 21.století“ v Rio de Janeiru

17.11.2001

 

Hlavní programový organizátor, světová organizace IAHAIO /mezinárodní asociace organizací pro výzkum interakcí mezi lidmi a zvířaty/ s centrálním sídlem ve Švýcarsku a USA, během tří dnů poskytnul prostor pro desítky odborných prezentací interdisciplinárního charakteru – přednášející se rekrutovali z řad psychologů, lékařů, veterinářů, terapeutů, zástupců ochranářských organizací, zoologů, etologů  atd.

Cílem konference bylo na vědecké úrovni zdokumentovat důležitost a význam vlivu zvířat na lidskou populaci a naopak. Nejvíce příspěvků bylo zaměřených na roli zvířat jako pomocníků při terapii handicapovaných dětí, dospělých, seniorů. Z pohledu poměrů naší společnosti bylo neuvěřitelné sledovat fotodokumentaci, videoprojekce a postery, na nichž byla vidět přítomnost psů či koček v nemocničních zařízeních, školách, domovech důchodců , ústavech.

Některé státy již mají dokonce vypracovanou legislativu pro fungování institutu tzv. asistenčních zvířat, včetně přesně definovaných zkoušek a nároků na welfare těchto zvířat.

Z pohledu zájmů zvířat by bylo jen dobře, pokud by se tyto trendy  u nás v co nejširší podobě také ujaly.

JAK MŮŽETE POMOCI?
Pomozte nám pomáhat
Platba PaySec
50 Kč
100 Kč
300 Kč
500 Kč
1 000 Kč
Partneři


Sponzoři

 
   
 
zapujcka

Partnerské organizace
 spolecnost pro zvirata
 
Mediální partneři


 


 

 

 


Internetoví partneři


 

TOPlist