Vrabec domácí - pták roku 2003

17.04.2003

  Česká ornitologická společnost (ČSO) každoročně vyhlašuje jeden ptačí druh „ptákem roku“. Vybírá druhy ohrožené nebo nějakým způsobem zajímavé. Pro letošní rok byl ptákem roku vybrán vrabec domácí. Proč právě vrabec domácí,  obyčejný známý vrabčák, běžný obyvatel našich měst a vesnic? Protože v posledních letech díky změnám ve městské zástavbě i na vesnicích vrabců ubývá a nastává potřeba další vývoj početnosti populace vrabce domácího sledovat.

Proto ČSO připravila monitorovací akci pomocí dotazníku, který nabízíme a budeme rádi, když své údaje zaznamenáte a zašlete buď na adresu Nadace, nebo přímo České společnosti ornitologické, Hornoměcholupská 34, 102 00 Praha 10 do 30. 6. 2003. Dotazník také najdete na webu ČSO www.birdlife.cz, kde jej můžete vyplnit on-line. Naleznete tam i doprovodné akce ke kampani Pták roku a jiné zajímavosti.

Cílem dotazníku je sledování vývoje početnosti vrabce domácího v posledních 10-15 letech. Každý vyplněný formulář by se měl vztahovat k jedné místní populaci ve vsi, usedlosti, části města apod. Pokud máte údaje z více míst, vyplňte prosím na další formulář.

JAK MŮŽETE POMOCI?
Pomozte nám pomáhat
Platba PaySec
50 Kč
100 Kč
300 Kč
500 Kč
1 000 Kč
Partneři


Sponzoři

 
   
 
zapujcka

Partnerské organizace
 spolecnost pro zvirata
 
Mediální partneři


 


 

 

 

Internetoví partneři


 

TOPlist