4. říjen - Světový den zvířat

03.10.2005

Tisková zpráva Nadace na ochranu zvířat a Institutu Nadace na ochranu zvířat, o.p.s.

3.10. 2005 

   

V pražských obchodních domech Delvita bude v tento den možné přispět na veřejnou sbírku „Žijeme tady společně“ pořádanou Nadací na ochranu zvířat.

 

 

Zvířata stejně jako lidé cítí bolest, strach a utrpení a soucit s nimi není oddělený od soucitu s lidmi. Máme jen jedno srdce a jednu odpovědnost. Jsme to my, kdo kdysi zavedl pravidla bezohledného vztahu ke zvířatům, a jen my sami je můžeme opět změnit.

 

Každý den na světě:

 

§   Trpí miliardy zvířat chovaných pro maso, mléko či vejce a desítky milionů z nich jsou poraženy - jejich život je v mnoha případech od začátku do konce naplněn utrpením – intenzivní velkochovy, potlačování základních potřeb a instinktů, špatné zacházení, umělá strava, mláďata oddělená od matek, genové manipulace, dlouhé transporty končící na jatkách.

§   v pokusných laboratořích trpí a umírají statisíce zvířat - možná zbytečně, protože kvůli mezidruhovým rozdílům není možné výsledky těchto pokusů s jistotou aplikovat na člověka, mnoho pokusů také nepřináší smysluplný užitek nebo je mnohokrát zbytečně opakováno.

§   desetitisíce zvířat jsou zabíjeny pro získání kožešiny, umírají v agónii chycené do pastí nebo je krutým způsobem ukončeno jejich živoření v malých klecích kožešinových farem.

§   statisíce zvířat trpí a umírá pro zábavu nebo pohodlnost člověka – při ilegálních zápasech, v cirkusech či jako zanedbaní a odložení domácí miláčkové.

 

Zvířata si sama pomoci nedokáží, ale existuje mnoho možností, mnoho věcí, které může každý z nás podniknout. Pokud se chcete dozvědět více informací o této problematice a o tom, jak můžete zvířatům pomoci, kontaktujte Nadaci na ochranu zvířat či Institut Nadace na ochranu zvířat, o.p.s.

 

 

U příležitosti Světového dne zvířat bude možné v úterý 4. 10. od 14 hodin přispět v 25 pražských obchodních domech Delvita na veřejnou sbírku „Žijeme tady společně“ pořádanou Nadací na ochranu zvířat. Zákazníci budou moci přispívat do kasiček, které budou v prodejnách nabízet naši dobrovolníci. Účel sbírky je totožný s posláním Nadace, kterým je trvale zlepšovat vztah člověk-zvíře-životní prostředí a pomáhat zmírňovat utrpení a zajišťovat životní pohodu zvířat v lidské péči i zvířat volně žijících.

 

 

Na ochranu zvířat můžete finančně přispět také:

 

prostřednictvím dárcovské SMS - zasláním SMS s textem DMS OCHRANAZVIRAT na číslo 87777 (cena SMS je 30,- Kč + DPH, Nadace na ochranu zvířat obdrží 27,- Kč)

 

zasláním jakéhokoli finančního obnosu na 576843713/0300 u ČSOB

(účet veřejné sbírky „Žijeme tady společně“)

 

JAK MŮŽETE POMOCI?
Pomozte nám pomáhat
Platba PaySec
50 Kč
100 Kč
300 Kč
500 Kč
1 000 Kč
Partneři


Sponzoři

 
   
 
zapujckaPartnerské organizace
 spolecnost pro zvirata
 
Mediální partneři


 


 

 

 

Internetoví partneři


 

TOPlist