Podle průzkumu veřejného mínění obyvatelé Evropy požadují, aby bylo s hospodářskými zvířaty zacházeno lépe

10.06.2005

Tisková zpráva Nadace na ochranu zvířat

10.6.2005

 

 

Většina evropských občanů zastává názor, že welfare zvířat a jejich ochraně není v rámci zemědělské politiky EU věnována dostatečná pozornost. To vyplynulo z posledního průzkumu Eurobarometru, který byl uveřejněn 8. června. Informaci o něm přinesla mezinárodní organizace Eurogroup for Animal Welfare.

 

Průzkum nazvaný „Názory spotřebitelů na welfare hospodářských zvířat“ proběhl ve 25 členských zemích EU v únoru a březnu 2005. Většina dotázaných (55%) se domnívá, že EU nedělá dost pro to, aby byla dostatečně zabezpečena životní pohoda (welfare) zvířat. Tento názor sdílejí i nové členské země.

 

Průzkum, který má 138 stran, si všímá tří témat:

(1)    welfare hospodářských zvířat

(2)    nákupní zvyklosti spotřebitelů & welfare hospodářských zvířat

(3)    welfare zvířat na evropské úrovni

 

Když byli lidé dotazováni na welfare nosnic, většina z nich (58%) odpověděla, že jsou znepokojeni tím, jak se s těmito zvířaty zachází. 38% dotázaných uvedlo, že kupují vejce od slepic z chovů s volným výběhem. 51% lidí také uvedlo, že mají problémy s tím, aby poznali, které výrobky pocházejí z chovů zajišťujícím zvířatům lepší životní podmínky. Značení výrobků podle nich není z tohoto hlediska dostatečně jasné a srozumitelné.

 

Sonja van Tichelen, ředitelka organizace Eurogroup, uvedla: „Toto je historická příležitost, první velký důkaz o tom, že občané po celé Evropské unii požadují pro zvířata lepší životní podmínky. Je to naléhavé volání k EU a samozřejmě ke každému, kdo je zapojen do produkce potravin, včetně prodejců, že více než polovina spotřebitelů a voličů chce, aby bylo s hospodářskými zvířaty zacházeno lépe“.

 

Nadace na ochranu zvířat jako přidružený člen organizace Eurogroup for Animal Welfare plně sdílí její postoj a doufá, že jak na úrovni EU, tak na úrovni České republiky budou politikové, chovatelé a obchodníci věnovat  názoru občanů dostatečnou pozornost. 

JAK MŮŽETE POMOCI?
Pomozte nám pomáhat
Platba PaySec
50 Kč
100 Kč
300 Kč
500 Kč
1 000 Kč
Partneři


Sponzoři

 
   
 
zapujckaPartnerské organizace
 spolecnost pro zvirata
 
Mediální partneři


 


 

 

 

Internetoví partneři


 

TOPlist