Nový vývoj ohledně býčích zápasů v Katalánsku

17.05.2005

Přinášíme Vám další informace o nejnovějším vývoji v souvislosti s možným zákazem býčích zápasů v Katalánsku. Připomínáme, že v minulých měsících probíhala petice, která požadovala zákaz koridy na území této španělské provincie. Petici podepsalo skoro půl milionů lidí, v České republice podpisy pod petici sbírala Nadace na ochranu zvířat a shromáždila 2 444 podpisů. Petice byla nedávno předána v katalánském parlamentu.

Na konci dubna navštívili katalánský parlament zástupci několika organizací na ochranu zvířat, aby jednali s poslanci o tomto tématu. Ochránci zvířat hovořili s představiteli jednotlivých politických stran a z jednání vyplynulo následující: liberálové, zelení a levicoví nacionalisté se jasně staví proti býčím zápasům, zatímco socialisté a konzervativci mají pochybnosti nebo proti býčím zápasům nejsou. Není jisté, zda bude korida v Katalánsku zakázána již tento rok, ale z rozhovorů s poslanci vyplynulo, že odpor vůči koridě v Katalánsku stále sílí a že si většina občanů přeje, aby byla zakázána co nejdříve. Také sami provozovatelé býčích zápasů prý uvádějí, že tato jejich činnost velmi rychle upadá. Majitel barcelonské arény La Monumental chce tuto arénu prodat, protože již není dostatečně výdělečná (aréna nebývá ani z poloviny zaplněná, když zde zápasy probíhají, a téměř 100% návštěvníků tvoří věci neznalí turisté).       

Návrh zakázat v Katalánsku býčí zápasy se v parlamentu bude projednávat pravděpodobně v červnu nebo listopadu. Zástupci organizací na ochranu zvířat budou i nadále jednat s poslanci a snažit se je přesvědčit, aby hlasovali proti této kruté a přežilé tradici.

 

JAK MŮŽETE POMOCI?
Pomozte nám pomáhat
Platba PaySec
50 Kč
100 Kč
300 Kč
500 Kč
1 000 Kč
Partneři


Sponzoři

 
   
 
zapujcka

Partnerské organizace
 spolecnost pro zvirata
 
Mediální partneři


 


 

 

 


Internetoví partneři


 

TOPlist