Případ nesmyslného týraní

16.02.2005

Před pár dny jsme obdrželi email (viz níže), kterým nás autor informuje o naprosto bezcitném utýrání kočky. Takový případ bohužel není ojedinělý a dobře ilustruje, jakého zacházení se zvířaty jsou někteří lidé schopni. Díky tomu, že svědek pořídil řadu fotografií, budeme tento smutný případ medializovat v pořadu Chcete mě? (svědek kromě toho sám podává trestní oznámení).   

Dne 11.2.2005 okolo 13.hod u nás zabouchaly dvě děti , říkaly že našly zraněnou kočičku a prosily mě o pomoc. Vyšel jsem ven a tam jsem pod zaparkovaným autem uviděl zvíře v opravdu zuboženém stavu. Neuvěřitelně špinavá , srst pokrytou ledem, levou přední tlapku zlomenou několik cm nad kotníkem. Byla přimrzlá do ledu na silnici. Opatrně jsem jí začal odsekávat ven z ledového zajetí (po celou dobu se mnou usilovně bojovala ). Ve chvíli kdy se mi ji podařilo vytáhnout ven jsem zjistil že pravá zadní noha za zvířetem jen "visí" , jako by byla na provázku. Rychle jsem jí uložil do přepravky a odnesl domů. Dal jsem k ní PET láhev s teplou vodou aby trochu rozmrzla, únavou se už totiž nebyla schopná pohnout. Čekal jsem na příjezd auta , abych jí mohl odvézt na veterinu.

Asi po 15 minutách jsem jí chtěl zkontrolovat a zděsilo mě zjištění že to co jsem považoval za pouhou špínu jsou ve skutečnosti spálené kusy chlupů a nafta , kterou bylo celé zvíře zamazané , s vyjímkou pár míst. Tuhle kočičku někdo musel podle všeho polít naftou a zapálit, navíc jí předtím nejspíš krutě zbil, soudě podle dvou zlomených tlap a několika krvavých šrámů na těle. Na veterině už ji tak čekala jen eutanazie, zvíře totiž neskutečně trpělo. Po utracení jsem ji nafotil , abych měl důkaz pro policii , kde chci podat trestní oznámení.

 

JAK MŮŽETE POMOCI?
Pomozte nám pomáhat
Platba PaySec
50 Kč
100 Kč
300 Kč
500 Kč
1 000 Kč
Partneři


Sponzoři

 
   
 
zapujckaPartnerské organizace
 spolecnost pro zvirata
 
Mediální partneři


 


 

 

 

Internetoví partneři


 

TOPlist