Petice za zákaz býčích zápasů v Katalánsku

05.01.2005

Text petice ke stažení zde.

 

V dubnu 2004 jsme Vás informovali, že členové městské rady Barcelony vyhlásili katalánskou metropoli městem bez býčích zápasů (více informací najdete zde). Byl to velký úspěch pro ochranu zvířat, nikoli však konečné vítězství. Deklarace je stanoviskem obyvatel Barcelony a členů městské rady, přesto se zde však býčí zápasy stále konají. Pouze katalánský parlament má totiž právo býčí zápasy zakázat, a pokud tak učiní, korida se nebude moci konat ani v hlavním městě provincie - v Barceloně, ani kdekoli jinde v Katalánsku.

Katalánský Zákon na ochranu zvířat zakazuje týrání zvířat pro účel zábavy, ale býčí zápasy mají z tohoto zákona výjimku. Organizace na ochranu zvířat tedy chtějí katalánskému parlamentu předložit návrh, aby byla tato výjimka ze zákona odstraněna. Na podporu tohoto návrhu je nyní třeba shromáždit co nejvíce podpisů, které pak budou v katalánském parlamentu předány. 

Podle průzkumu veřejného mínění, které v listopadu 2004 v Katalánsku provedla agentura Demoscopia, je 94% respondentů toho názoru, že by týrání zvířat pro účel zábavy mělo být zakázáno. Kromě toho se více než 80% dotázaných domnívá, že býčí zápasy jsou nespravedlivým a krutým sportem, a přes 77% dotázaných souhlasí s rozhodnutím Barcelony prohlásit se městem bez býčích zápasů. Tento průzkum odpovídá ostatním průzkumům veřejného mínění, které se prováděly v Katalánsku a v Barceloně od roku 2002.

Petici, ke které se připojila i Nadace na ochranu zvířat, organizují mezinárodní organizace WSPA a ADDA. V rámci jejich kampaně, která trvá již několik let a kterou podpořily další stovky organizací na celém světě, se podařilo zvýšit povědomí o krutosti, se kterou jsou býčí zápasy spojeny, a také shromáždit 245 000 podpisů, které přispěly k dubnovému rozhodnutí barcelonské městské rady vyhlásit Barcelonu městem bez býčích zápasů.

 

Více informací najdete na http://www.antibullfight.org.

 

Děkujeme za Vaší podporu!

 

JAK MŮŽETE POMOCI?
Pomozte nám pomáhat
Platba PaySec
50 Kč
100 Kč
300 Kč
500 Kč
1 000 Kč
Partneři


Sponzoři

 
   
 
zapujcka

Partnerské organizace
 spolecnost pro zvirata
 
Mediální partneři


 


 

 

 


Internetoví partneři


 

TOPlist