Ochranazvířat.cz: Kniha „Kolja …to neznáte mého psa!“

08.12.2004 Zakoupením této milé knížky o psích a lidských příbězích pomůžete podpořit útulky pro opuštěná zvířata

V knize „Kolja…to neznáte mého psa!“ čtenář najde příběhy, které vypovídají o vzájemném vztahu mezi člověkem a jeho věrným přítelem psem. Zjistí, jaký názor má na společný život pes a jak to vidí jeho páníček. O svých radostech, starostech, o lásce, bolesti i smrti vyprávějí české známé osobnosti a jejich psí mazlíčci.

Hlavním autorem knihy je pan Václav Židek, druhou spoluautorkou je čechošvýcarská spisovatelka Blanka Kubešová. Na knize se kromě toho podílelo dalších 46 spoluautorů. Všichni autoři se vzdali svého honoráře ve prospěch útulků pro opuštěná zvířata (peníze budou zaslány Nadaci na ochranu zvířat, která je útulkům rozdělí).

Slavnostní křest knihy proběhl 29. listopadu v Městské knihovně v Praze při benefičním koncertu „Podejte pac!“, který se pořádal při příležitosti 10. výročí založení Nadace na ochranu zvířat. Sudičkami a kmotry knihy byli prezidentka Nadace paní Marcela Lund, zpěvačka Marta Kubišová a malíř pan Zdeněk Hajný, který ji netradičně pokřtil přiložením křišťálu ve tvaru srdce.

Knihu vydalo plzeňské nakladatelství Fraus (info@fraus.cz , Goethova 8, 301 31 Plzeň), kde je možné si ji objednat. Knihu je také možné zakoupit ve větších knihkupectvích (Palác Luxor, Kanzelsberger, všechna knihkupectví zapojená do projektu Rodinné knihkupectví…).

Plnobarevná publikace má 288 stran, barevné fotografie a černobílé ilustrace. Cena je 299,- Kč.

Adresa: http://www.ochranazvirat.cz/208/czech/clanek/kniha-kolja-to-neznate-meho-psa-/