Ochranazvířat.cz: O institutu

12.06.2006 Institut Nadace na ochranu zvířat, o.p.s. byl založen v roce 2005 Nadací na ochranu zvířat a paní Martou Kubišovou. Sdílí s Nadací stejné poslání, které naplňuje především prostřednictvím vzdělávání, osvěty a poradenské činnosti.

Nadace na ochranu zvířat společně s paní Martou Kubišovou založily obecně prospěšnou společnost s názvem Institut Nadace na ochranu zvířat, o.p.s. Nová organizace byla 22. května 2005 zaregistrovaná u Městského soudu v Praze.
 
Institut sdílí s Nadací stejné poslání, kterým je trvale zlepšit vztah člověk – zvíře – životní prostředí, pomáhat zmírňovat utrpení a zajišťovat přijatelné životní podmínky zvířat v lidské péči i zvířat volně žijících. Své poslání chce naplňovat především prostřednictvím vzdělávání, osvěty, poradenství a spolupráce se všemi subjekty, které působí v oblasti ochrany a pohody zvířat na národní i mezinárodní úrovni.

Institut  pracuje v úzké spolupráci s Nadací. Jednou z jeho prvních větších aktivit je kampaň Pomozme kuřeti aneb Kuře ještě žije?! Více informací o kampani najdete zde

Adresa: http://www.ochranazvirat.cz/2/czech/clanek/o-institutu/