Velryby Vás potřebují! Pomozte jim - napište poslancům.

Každý rok vstupují další a další země do Mezinárodní velrybářské komise (International Whaling Comission - IWC), která je mezinárodním orgánem pověřeným regulací lovu velryb. Každý stát má jeden hlas a všechny hlasy jsou rovnocenné. Většina těchto zemí podporuje lov velryb a usiluje o to, aby byl zrušen zákaz jejich komerčního lovu, který platí už 18 let. Proto je zásadně důležité, aby do IWC vstoupily další země, které jsou proti lovu velryb, tak jako například v letošním roce Maďarsko a Belgie. S přispěním těchto nových členů by bylo možné čelit mnoha návrhům a požadavkům velrybářských zemí, které by pro velryby měly katastrofální následky, pokud by byly přijaty.     

 

Na podzim bude Parlament České republiky hlasovat o našem vstupu do Mezinárodní velrybářské komise. Tím, že se naše země stane členem IWC, může napomoci k tomu, aby moratorium na lov velryb, které je nyní kvůli snahám velrybářských zemí v ohrožení, zůstalo v platnosti. Vstupem do IWC také Česká republika posílí skupinu zemí, kterým leží na srdci welfare (životní pohoda) velryb a strádání, které velrybám současné metody lovu nutně přinášejí.

 

Je zásadně důležité, aby naši poslanci a senátoři viděli, že česká veřejnost ví o tomto dění a přeje si, abychom do IWC vstoupili. Proto Vás prosíme, pošlete dopis nebo email svému poslanci, předsedům poslaneckých klubů parlamentních stran, stejně tak jako předsedovi zahraničního výboru Vladimíru Laštůvkovi (který dostal vládní návrh k projednání) a zpravodaji vládního návrhu Janu Kavanovi, aby podpořili naše členství v IWC.    

 

I když je mnohem působivější, když svoji žádost o podporu ochrany velryb a vstupu do IWC vyjádříte vlastními slovy, můžete využít následující vzor (kontakty na výše zmíněné politické činitele najdete zde).

 

To, co pro Vás nyní znamená pár minut pro poslání dopisu či emailu, může v budoucnu uchránit před obrovským utrpením tisíce velryb. Děkujeme za Vaší pomoc.

 

Více informací  o tom, jak lov velryb vypadá a jaké metody se při něm používají, můžete najít zde.

 

Můžete se také podívat na stránky kampaně Whalewatch (www.whalewatch.org). Tato kampaň, na které se podílí více než 140 organizací na ochranu zvířat, usiluje o to, aby si svět uvědomil, že při diskusi o velrybářství nejde jen o problém zachování druhu a udržitelného přístupu k velrybí populaci, ale také o utrpení zvířat jako živých a cítících tvorů. Cílem kampaně je zachovat do budoucnosti zákaz Mezinárodní velrybářské komise týkající se komerčního lovu velryb, a to kvůli obrovským problémům pro životní pohodu velryb, které s sebou velrybářství nutné přináší. Kampaň také usiluje o to, aby se IWC otázkou životní pohody a utrpení velryb začala vážně zabývat.

 

JAK MŮŽETE POMOCI?
Pomozte nám pomáhat
Platba PaySec
50 Kč
100 Kč
300 Kč
500 Kč
1 000 Kč
Partneři


Sponzoři

 
   
 
zapujcka

Partnerské organizace
 spolecnost pro zvirata
 
Mediální partneři


 


 

 

 

Internetoví partneři


 

TOPlist