Ředitel Světové organizace na ochranu zvířat na návštěvě v Praze

10.08.2004

Včera 9. srpna zavítal do České republiky na jednodenní pracovní návštěvu Peter Davies, generální ředitel Světové organizace na ochranu zvířat (World Society for the Protection of Animals - WSPA). WSPA sdružuje 460 organizací na ochranu zvířat ve 116 zemích světa. Pan Davies navštívil Nadaci na ochranu zvířat, která je členem WSPA už od roku 1994, aby prodiskutoval právě probíhající kampaně, stejně tak jako plány a spolupráci do budoucna. Při příležitosti této návštěvy Nadace také zorganizovala setkání s ústředním ředitelem Státní veterinární správy MVDr. Josefem Holejšovským. Nejdůležitějšími body včerejších jednání byla Světová deklarace o welfare zvířat, kterou v loňském roce podepsala v Manile na mezivládní konferenci i Česká republika a která by se v budoucnu měla stát základní listinou OSN, a aktuální situace v ochraně velryb a kampaň Whalewatch, kterou pod vedením WSPA podporuje mnoho významných organizací na ochranu zvířat po celém světě.

Pro novináře, zástupce státních institucí a členy neziskových organizací jsme následně uspořádali neformální tiskovou konferenci spojenou s obědem v biorestauraci Albio. Pozvání na setkání s panem Daviesem a zástupci Nadace na ochranu zvířat přijali:

MVDr. Josef Holešovský, ústřední ředitel Státní veterinární správy
Doc. Ivan Majzlík, proděkan Agronomické fakulty České zemědělské univerzity v Praze a člen správní rady Nadace
pan Daniel Vondrouš, mluvčí ministra životního prostředí
paní Marta Kubišová, zpěvačka a čestná členka správní rady Nadace
pan Petr Vacek, herec a příznivec Nadace
pan Steve Lichtag, potápěč a dokumentarista
pan Roman Rogner, zástupce Svobody zvířat
pan Marek Tomin, zástupce Greenpeace
a zástupci médií.

Všem zúčastněným velmi děkujeme za zájem a milé setkání.     

Zadní část biorestaurace Albio (Truhlářská 20, Praha 1) je také místem, kde Nadace na ochranu zvířat spolu s Pro-bio Ligou a Aperiem provozují Informační centrum o ekologickém zemědělství, ochraně zvířat a zdravém a ekologicky šetrném životním stylu. Infocentrum je otevřeno od pondělí do pátku od 11 do19h (v úterý a ve středu od 11 do 15h zde najdete pracovníky Nadace na ochranu zvířat, kteří vám rádi poradí s jakoukoli otázkou týkající se ochrany zvířat), knihy a informační materiály jsou přístupné po celou dobu, kdy je otevřena restaurace, tj. od pondělí do soboty od 11 do 22h.      

(Foto: zleva Marta Kubišová, Petr Vacek, Peter Davies, Josef Holejšovský, Steve Lichtag, Romana Šonková, Olga Carrington – obě Nadace na ochranu zvířat)  

JAK MŮŽETE POMOCI?
Pomozte nám pomáhat
Platba PaySec
50 Kč
100 Kč
300 Kč
500 Kč
1 000 Kč
Partneři


Sponzoři

 
   
 
zapujcka

Partnerské organizace
 spolecnost pro zvirata
 
Mediální partneři


 


 

 

 


Internetoví partneři


 

TOPlist