Petice proti vybíjení tuleních mláďat v Kanadě

23.06.2004

Připojte se i Vy k protestu proti vybíjení tuleních mláďat, které nedávno začalo v Kanadě.

Kanadská vláda oznámila, že hodlá povolit zabití téměř jednoho milionu tuleňů během příštích tří let. Tento lov na tuleně je zbytečný a velmi krutý. Mláďata jsou zabíjena již od stáří dvou týdnů. Kanadská vláda povoluje lovcům, aby tulení mláďata byla zabíjena kyjem nebo dlouhou tyčí zakončenou železným hákem. Značné množství tuleňů není zabito jednou ranou a stává se, že tuleni jsou stáhnuti z kůže ještě při vědomí. Jedna střelná rána také ještě neznamená, že tuleň je hned zabit.

 

Další informace o vybíjení tuleních mláďat naleznete v článku z 16.4. 2004 na našem webu.

 

Nadace na ochranu zvířat  už v roce 1998 shromáždila skoro 40 000 petičních podpisů proti lovu tuleních mláďat. Kanadský velvyslanec nám tehdy odpověděl, že lov je regulován a že je na nejvyšší možnou míru prováděn humánně. Aktuální dění i informace o způsobech lovu však svědčí o opaku. Je tedy třeba vytrvat v tlaku na odpovědné kanadské činitele a ukázat, že pro světovou veřejnost je toto barbarské zabíjení bezbranných tvorů naprosto nepřijatelné.

 

Připravili jsme pro vás dopis, který můžete zaslat kanadskému předsedovi vlády. Dopis je ke stažení ZDE (doplňte místo, datum, podpis, své jméno a celou adresu a zašlete na uvedenou adresu kanadskému předsedovi vlády).

 

Český překlad anglické verze dopisu kanadskému předsedovi vlády:

 

Vážený pane premiére,

 

jsem otřesen/a zabíjením tulenů na východním pobřeží Kanady a nesouhlasím s rozhodnutím kanadské vlády zabít milion tulenů během příštích tří let. Utrpení, které tento lov s sebou nese, je nepřijatelné. Žádáme Vás, abyste neprodleně jednal a učinil konec tomuto zabíjení a uchoval reputaci Kanady jako civilizované a ekologicky orientované země.

 

S úctou

 

 

Můžete se také připojit online ke dvěma peticím:

 

Petice na http://www.thepetitionsite.com/takeaction/236982184?ts je adresovaná kanadskému premiérovi a ministrovi pro rybářství (na úvodní stránce vyplníte své jméno a příjmení, pokud nechcete, aby Vaše jméno bylo zveřejněno na seznamu signatářů, můžete zaškrtnout políčko "Anonymous". Na další stránce vyplníte svou emailovou adresu, město, stát („non USA“), PSČ („ZIP code“), ve formátu CZ-PSČ, zemi. V dalším kroku můžete zvolit, jestli chcete dostávat emailem novinky a potvrdíte svůj podpis kliknutím na „Add my signature!“.)

 

Petice organizace IFAW (International Fund for Animal Welfare) je adresovaná  kanadskému parlamentu a najdete ji na http://www.ifaw.org/ifaw/general/default.aspx?oid=85044 (vyplníte své jméno, příjmení, emailovou adresu, město, (provincii), zemi. Svůj podpis potvrdíte kliknutím na “Submit”.¨)

 

JAK MŮŽETE POMOCI?
Pomozte nám pomáhat
Platba PaySec
50 Kč
100 Kč
300 Kč
500 Kč
1 000 Kč
Partneři


Sponzoři

 
   
 
zapujcka

Partnerské organizace
 spolecnost pro zvirata
 
Mediální partneři


 


 

 

 

Internetoví partneři


 

TOPlist