26. dubna proběhla na VFU v Brně Mezinárodní konference o začlenění welfare (životní pohody) zvířat do výuky na vysokých školách pro střední a východní Evropu

Na konferenci se hovořilo o možnostech a zkušenostech v této oblasti, zejména o znalostech a zkušenostech vysokých škol zemědělského a veterinárního zaměření, pokud jde o začlenění welfare zvířat do programu výuky. Na konferenci vystoupili Doc. MVDr. Vladimír Večerek, CSc. (děkan Fakulty veterinární hygieny a ekologie) z Veterinární a farmaceutické univerzity Brno, Prof. Ingvar Ekesbo ze Švédské univerzity zemědělských věd, Dr. Francoise Wemelsfelder ze Skotské zemědělské univerzity, RNDr. Marek Špinka z Ústavu živočišné výroby v Praze, John Callaghan (ředitel vzdělávání a výcviku) z organizace World Society for the Protection of Animals, Phil Brooke (ředitel vzdělávání) z organizace Compassion in World Farming Trust. Konferenci předsedala Doc. MVDr. Eva Baranyiová, CSc. z Veterinární a farmaceutické univerzity Brno.

 

Tato konference byla první podobnou příležitostí, kdy se mohli zástupci vysokých škol a univerzit ze střední a východní Evropy (spolu s některými dalšími odborníky ze zemí EU) podělit o své zkušenosti, myšlenky a postupy v rámci tohoto velmi důležitého tématu. Na konferenci přijelo více než sto účastníků z České republiky, Slovenska, Polska, Maďarska, Rumunska, Slovinska, Ukrajiny, Litvy, Lotyšska a Estonska.

 

Doufáme, že tato konference přispěje ke zlepšení situace zvířat a k vnímání zvířat jakožto cítících a citlivých tvorů, kteří si zaslouží ohledy a respekt ze strany člověka.    

 

 

Pořadateli konference byli: Veterinární a famaceutická univerzita Brno, World Society for the Protection of Animals (WSPA), Compassion in World Farming Trust (CIWF) a Nadace na ochranu zvířat.

JAK MŮŽETE POMOCI?
Pomozte nám pomáhat
Platba PaySec
50 Kč
100 Kč
300 Kč
500 Kč
1 000 Kč
Partneři


Sponzoři

 
   
 
zapujcka

Partnerské organizace
 spolecnost pro zvirata
 
Mediální partneři


 


 

 

 


Internetoví partneři


 

TOPlist