Ochranazvířat.cz: Prosba o pomoc bohnického útulku pro opuštěná a léčebná zvířata

09.04.2004 Kočky z bohnické léčebny potřebují Vaší pomoc

Dagmar Šeberová

Opuštěná a léčebná zvířata

Ústavní 91, Praha 8 - Bohnice

 

Vědecké výzkumy dokazují, že lidé, kteří žijí s kočkami - věrnými a citlivými společníky, jsou klidnější, spokojenější a dokonce jsou méně náchylní k různým nemocem. Jediné pohlazení kočičí sametové srsti dokáže člověka uklidnit, zahnat chmury a potěší i tam, kde slova nestačí.

 

Každý rok bohužel tisíce koček najdou smrt pod koly aut. Mnoho jiných ztratí z důvodu úmrtí, stěhování nebo prosté nezodpovědnosti majitele svůj domov. Jsou nuceny žít na ulici, kde trpí hladem, nemocemi a jsou vystaveny krutosti cizích lidí. Právě těmto kočičkám pomáhá naše středisko. Za 10 let činnosti se nám podařilo najít nový domov a vlídnou náruč pro více jak 460 kočičích bezdomovců. Přesto jejich počet neklesá a ty kočky, které jsou příliš staré nebo mají trvalé následky zranění, u nás většinou zůstávají navždy. Díky laskavosti Bohnické léčebny měly dlouho naše kočky domov v suterénu Pavilonu č. 10. Ten se ovšem bude brzy rekonstruovat - a do té doby se musí středisko vystěhovat. Naše kočky však nemají kam jít. Měli jsme proto velkou radost, když nám vedení léčebny nabídlo domeček, kde by všichni naši čtyřnozí kamarádi měli dostatek světla i prostoru pro výběh. Věc má ale háček: domek je nutno zrekonstruovat - léčebna již zajistila přívod vody k domku, kanalizaci, elektřinu, oplocení. Nyní je třeba uvnitř domku udělat podlahy (dlažbu), strop, rozvod elektřiny, rozvod vody, zateplení, druhá okna a venku voliéru! A na to nejnutnější je zapotřebí ještě 200 - 250 000 Kč. Kočky ale budou muset současné prostory brzy opustit a do nového domku se nemohou nastěhovat, pokud nebudou zajištěny alespoň ty nejzákladnější úpravy.

 

Ani si nedovedu představit, co se s kočkami stane, pokud se prostředky na opravu nepodaří zajistit. Ráda bych Vás proto požádala, abyste se podle svých možností připojili k těm, kteří již na nové bydlení našich koček přispěli. Náklady jsou vysoké, ale pokud každý přítel koček přispěje na účet č. 0209842399/0800 nebo na pavilonu 20 pí. Kortusové, která vydá potvrzení, nebo v lékárně PL, kde bude připravena „kasička" na drobné mince ....alespoň malou částku, můžeme to dokázat.

 

Rádi Vás spolu se všemi našimi příznivci přivítáme na slavnostním otevření nového kočičího domova. Doufáme, že už brzy.

 

Se srdečným pozdravem

 

Dagmar Šeberová

Opuštěná a léčebná zvířata, o.p.s.

Ústavní 91, Praha 8 - Bohnice

Telefon: 603-947295

Bankovní spojení: účet č. 0209842399/0800, Česká spořitelna a. s., Praha 8

Adresa: http://www.ochranazvirat.cz/138/czech/clanek/prosba-o-pomoc-bohnickeho-utulku-pro-opustena-a-lecebna-zvirata/