Vyhlídka na zlepšení pro hospodářská zvířata při přepravě na jatka?

02.04.2004

Tisková zpráva Nadace na ochranu zvířat 

2.4. 2004

 

Evropský parlament odhlasoval 30. března velkou většinou hlasů celkový časový limit 9 hodin pro přepravu zvířat na jatka. Organizace Eurogroup for animal welfare spolu s Nadací na ochranu zvířat, která je jejím členem, vítají výsledek tohoto hlasování, které znovu potvrzuje, že si Evropský parlament uvědomuje nutnost omezit strádání zvířat při přepravě zvířat na dlouhé vzdálenosti. Přestože organizace na ochranu zvířat usilovaly o všeobecný limit pro přepravu zvířat, tj. při cestě na jatka i na další výkrm, považujeme toto hlasování za krok správným směrem. Poslanci Evropského parlamentu se také shodli na opatřeních, jejichž účelem je zlepšit kontrolu přepravy (například využívání GPS – kontrolního navigačního systému).

 

Nyní bude o návrhu hlasovat Rada zemědělských ministrů EU. Nejméně 9 jejích členů už vyjádřilo svou podporu omezení délky přepravy zvířat na jatka.

 

Dnešní hlasování je důležitým připomenutím členským zemím EU, že Evropský parlament neustoupí ze svého požadavku omezit strádání zvířat při přepravě na dlouhé vzdálenosti. Vyjadřuje tím také přání milionů občanů po celé Evropské unii. Organizace na ochranu zvířat naléhají na členské země, aby brali v úvahu toto doporučení Evropského parlamentu.

 

Okolo 3 – 4 milionů hospodářských zvířat je každoročně přepraveno v rámci Evropy. Cesty mohou trvat i několik desítek hodin. Zvířata často trpí velikým natěsnáním ve vozidlech, extrémním horkem, dehydratací nebo špatným zacházením ze strany lidí.

 

Sonja Van Tichelen, ředitelka organizace Eurogroup for animal welfare, říká: “Evropský parlament  důsledně podporuje omezení přepravy zvířat na jatka. Jsme rádi, že Parlament svůj názor dnes tak jasně vyjádřil. Nejen že je přeprava zvířat na jatka na dlouhé vzdálenosti zbytečná (může být přepravováno pouze maso, namísto živých zvířat), ale vědecké důkazy také jasně ukazují, že přeprava, která má delší trvání, vede ke zhoršení podmínek pro welfare (životní pohodu) zvířat. Doufáme, že členské státy Evropské unie budou ochotny popřát sluchu zdravého rozumu, vědeckých důkazů a přání vlastních občanů. “  

JAK MŮŽETE POMOCI?
Pomozte nám pomáhat
Platba PaySec
50 Kč
100 Kč
300 Kč
500 Kč
1 000 Kč
Partneři


Sponzoři

 
   
 
zapujckaPartnerské organizace
 spolecnost pro zvirata
 
Mediální partneři


 


 

 

 

Internetoví partneři


 

TOPlist