Příběh psa Filipa se šťastným koncem

V neděli 28.2. si můj pejsek Filip, kterého jsem nechal začátkem února 2004 čipovat,  vyběhl večer v 8 hodin ven, aby se  podíval  za svou kamarádkou fenkou Adélkou. Normálně se vrací během půl hodiny domů, ale poněvadž se tak nestalo, předpokládal jsem, že zůstal u sousedů. V půl desáté zazvonil telefon a služba z Národního registru mě informovala, že můj pes Filip je v útulku v Troji, Byl těžce  zraněný, tak jsem tam ihned jel. Toho večera byl venku mráz a ještě hustě sněžilo. Celou cestu jsem přemýšlel, jak se mohl dostat až do Troji, ale jel jsem rychle, jak jen se dalo.

Filip tam ležel, v těžkém bezvědomí. Paní doktorka mi sdělila, že byl sražen autem. Byl prý s ním ještě jeden pes, ale ten zahynul (byla to fenka Adélka). Filip dostal velikou ránu do hlavy, měl proražený ušní bubínek a byl v kritickém stavu. V útulku poskytli Filipovi první pomoc, základní ošetření, ale nemají tam rentgen. Pejska jsem naložil a převezl do veterinární kliniky Erika v Praze 8 - Libni. Paní doktorka Filipa zrentgenovala a ocenila úroveň jakou byla poskytnuta první pomoc. Filipa bylo nutné na klinice nechat, poněvadž dostal infuzi a také, aby mohl být v případě potřeby rychle ošetřen. Paní doktorka se patrně obávala nejhoršího, poněvadž měl těžký otřes mozku a otok na mozku.Odjížděl jsem a nevěděl, zda se vůbec Filip z této situace dostane.

Hned v pondělí jsem jel do Troji poděkovat za pomoc a péči, kterou Filipovi poskytli. Dostal jsem kontakt na paní Křížovou a pana Černého, kteří Filipa do útulku dovezli. Tito lidé byli vlastně první, kteří se podíleli na záchraně života mého psa. Pan Černý mi řekl, že u Globusu v Čakovicích uviděl ležet dva psy. Jeden byl prokazatelně mrtvý ( to byla Adélka), druhý pejsek byl ještě živý, tak se jej pokusil vzkřísit. Naložil jej do auta a odvezl do útulku v Troji k ošetření.

 

V současné době je Filip již doma, není samozřejmě ještě ve stavu v jakém byl před nehodou, ale je předpoklad, že se uzdraví. I když bude zřejmě mírně postižený - trochu nahluchlý, nicméně bude zase běhat po zahradě a hrát si s dalšími dvěma pejsky, které doma máme.

 

Touto cestou bych chtěl ještě jednou poděkovat paní Křížové a panu Černému, kteří Filipa našli a v hustém sněžení dopravili do Troji, čímž Filipovi zachránili život, protože by na svá zranění v mrazivé  noci zahynul.

 

Také děkuji útulku v Troji, který poskytl Filipovi nezbytnou první pomoc a tím pomohl zachránit život zraněnému zvířeti.

 

V celém příběhu je také důležitý fakt, že Filip byl čipován. V době nehody neměl obojek se známkou a kontaktem, ale pomocí čipu hned zjistili majitele psa. Proto rovněž službě Národního registru, která mě kontaktovala, patří mé poděkování. Díky jim jsem se dověděl, kde Filip je a co se mu stalo.

 

Tato důležitá skutečnost potvrzuje správnost a účelnost čipování psů. Na vlastní kůži jsem poznal, jak je to důležité a užitečné a tímto všem majitelům psů mohu čipování jen doporučit. Poučil jsem se také v tom, že již Filipa nespustím z očí a nenechám ho nikam vyběhnout bez dozoru.

 

Vladimír Pazdera

JAK MŮŽETE POMOCI?
Pomozte nám pomáhat
Platba PaySec
50 Kč
100 Kč
300 Kč
500 Kč
1 000 Kč
Partneři


Sponzoři

 
   
 
zapujckaPartnerské organizace
 spolecnost pro zvirata
 
Mediální partneři


 


 

 

 

Internetoví partneři


 

TOPlist