Vánoční překvapení?

Možná právě teď přemýšlíte o tom, čím potěšit své blízké pod vánočním stromečkem. Třeba uvažujete o tom, že někoho z Vašich nejbližších či kamarádů a přátel by potěšil živý vánoční dárek, že už dlouho touží po pejskovi, kočičce či kanárkovi. Rozhodujete se, že byste své ratolesti konečně pořídili to morčátko nebo křečka, o které si již několik let píše do "dopisu Ježíškovi".

Jistě, čtyřnohý nebo opeřený člen domácnosti je báječná věc, naučí děti odpovědnosti za živého tvora, nutnosti o něho pečovat a převzít povinnosti s tím spojené, starému nebo osamělému člověku dodá smysl života. Spousta lidí si bez partnerství se zvířetem nedovede svůj život představit.

Pořídit si živého tvora je ale velmi zodpovědné rozhodnutí, je třeba vše předem pořádně uvážit, zhodnotit svůj životní styl, své finanční a časové možnosti a svou ochotu leccos péči o živého tvora obětovat. Pokud se rozhodnete věnovat někomu živý dárek, nemělo by to být nečekané překvapení a měli by stím souhlasit všichni členové rodiny. Pokud tomu tak je, pak nový člen domácnosti udělá obrovskou radost a vánoční večer i další sváteční dny se stanou opravdu nezapomenutelnými. Jestliže by ale rozhodnutí bylo neuvážené, vedené jen momentálním nápadem a snahou překvapit, může to být překvapení nemilé, které nakonec odnese právě ten živý tvor - štěně, kotě, kanárek či morče. Po určité době omrzí, péče o něj se může stát obtížnou a nakonec třeba skončí v útulku nebo na ulici či v nejbližším parku.

Proto opravdu dobře rozmýšlejte, uvažujete-li o zvířátku pod vánoční stromeček. Přejeme Vám a především Vašim novým zvířecím přátelům, aby byli vždy dárkem vítaným a očekávaným, který bude dělat radost po celý svůj život. 

JAK MŮŽETE POMOCI?
Pomozte nám pomáhat
Platba PaySec
50 Kč
100 Kč
300 Kč
500 Kč
1 000 Kč
Partneři


Sponzoři

 
   
 
zapujckaPartnerské organizace
 spolecnost pro zvirata
 
Mediální partneři


 


 

 

 

Internetoví partneři


 

TOPlist