Petice proti krutému zacházení s medvědy v japonských zábavních parcích

20.11.2003

Výzvu pro japonskou vládu vyhlásila organizace WSPA, požaduje okamžité zavření nejhorších medvědích parků a zlepšení podmínek pro medvědy ve zbylých parcích.

Od velvyslanectví jsme obdrželi odpověď, jejíž znění předkládáme:

 

Japonské Velvyslanectví

PO Box 91

Maltézské náměstí 6

118 00 Praha 1

 

 

R Šonková

Nadace na ochranu zvířat

 

 

11. 11. 2003

 

 

Paní ředitelko

 

Rád bych Vám sdělil odpověď na Vaši petici ohledně krutého zacházení s medvědy v japonských zábavních parcích, kterou jsme obdržel od paní Marty Kubišové 20. října 2003.

 

 

Nemůžeme  ověřit věrohodnost Vašeho tvrzení o krutém zacházení s medvědy v zábavních parcích v Japonsku, jak tvrdí Vaše petice, protože nespecifikuje detaily.

 

Ale podle zákona o humánním zacházení a chovu zvířat všechny zoologické zahrady a jiná zařízení, která chovají zvířata, včetně medvědů, jsou povinna se registrovat u příslušných úřadů jakožto chovatelé zvířat a zároveň musí dodržovat přísná pravidla týkající se zdraví a bezpečnosti zvířat, která jsou určena Ministerstvem životního prostředí. Tyto úřady provádějí neohlášené kontroly zoologických zahrad a podobných zařízení a tam, kde to považují za nutné, vydají doporučení tak, aby zařízení odpovídala příslušným standardům.

 

Tudíž, všeobecně řečeno, je známo, že zvířata, včetně medvědů, chovaných v japonských zoologických zahradách a jiných zařízeních, mají dostačující životní podmínky.

 

 

 

Toyokaza Kubota

 

Pp Velvyslanec Japonska

Tato odpověď jistě signatáře petice příliš neuspokojila a rozhodně je nepřesvědčila o tom, že je s medvědy v Japonsku všechno v pořádku. Nadace na ochranu se proto rozhodla předložit japonskému velvyslanectví videokazetu, dokumentující podmínky medvědů v japonských zábavních parcích, který poskytla organizace WSPA. O dalším dění ohledně medvědů v Japonsku budeme informovat.

 

JAK MŮŽETE POMOCI?
Pomozte nám pomáhat
Platba PaySec
50 Kč
100 Kč
300 Kč
500 Kč
1 000 Kč
Partneři


Sponzoři

 
   
 
zapujcka

Partnerské organizace
 spolecnost pro zvirata
 
Mediální partneři


 


 

 

 


Internetoví partneři


 

TOPlist